Autoryzowany Sprzedawca | Autoryzowany Serwis

ARCHICAD 23

ARCHICAD 23 to najwyższa wydajność projektowania BIM. Maksymalizacja efektywności pracy została osiągnięta dzięki zwiększeniu szybkości edycji i płynności najczęściej wykonywanych zadań. Nowa funkcja modelowania otworów oraz zaawansowane narzędzia do projektowania słupów i belek jeszcze bardziej zwiększają precyzję tworzonych modeli, a także ułatwiają sprawną i bezbłędną koordynację międzybranżową nawet największych projektów.

ARCHICAD 23 - nowe funkcjonalności

PROJEKTOWANIE: Precyzyjne modelowanie, intuicyjna edycja, kompletna dokumentacja

 

ARCHICAD 23 to także szybsze modelowanie, projektowanie precyzyjnych detali konstrukcyjnych oraz szacowanie na bieżąco ilości zbrojonego betonu, stali, drewna, struktur warstwowych oraz innych elementów budynków. Możliwe jest też konstruowanie dowolnie złożonych słupów i belek, m.in. o zmiennych przekrojach, pochyleniach i ażurowych ściankach, z zachowaniem ich odpowiedniej reprezentacji na rzucie. Dostępnych jest wiele opcji wyświetlania symboli 2D belek i słupów wraz z wypełnieniami kryjącymi.


KOORDYNACJA: Otwory, nisze i wnęki dostosowane do potrzeb architektów i inżynierów

ARCHICAD 23 oferuje nowe narzędzie Otworowanie, przeznaczone do modelowania i koordynacji przebić, nisz i wnęk. Narzędzie pozwala na rozmieszczanie otworów równocześnie w wielu elementach, nawet poprzez piętra projektowanych budynków. Otwory są ważne dla wszystkich uczestników projektu, przede wszystkim dla architektów, konstruktorów i projektantów instalacji. 

Panowanie nad ich rozmieszczeniem ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia właściwej koordynacji międzybranżowej. Otwory wymagają prawidłowego opisania w dokumentacji budowlanej, zarówno w części architektonicznej jak i branżowej. ARCHICAD 23 pozwala kształtować, zliczać i opisywać otwory, nisze i wnęki przy użyciu intuicyjnych narzędzi i udostępniać je w formacie IFC.

WSPÓŁPRACA: Pracuj mądrzej, nie ciężej

Dzięki połączeniu ARCHICAD-Solibri można wykonywać szybkie i zautomatyzowane analizy poprawności modeli i sprawdzać ich zgodność z narzuconymi wymaganiami. Uaktualnione funkcje komunikacji samoczynnie wykrywają i wysyłają do Solibri tylko te elementy, które zostały zmienione w modelu ARCHICADa, co usprawnia i przyspiesza współpracę tych programów. Możliwe jest również publikowanie zidentyfikowanych problemów poprzez format BCF, co pozwala na bieżąco przekazywać zadania właściwym projektantom lub tworzyć listy kolizji do późniejszego przejrzenia.

Łącze ARCHICAD-dRofus pomaga architektom gromadzić i porządkować wytyczne klientów dotyczące programu inwestycji. Usprawnia to prace projektowe, a także ułatwia przygotowywanie i weryfikowanie rozwiązań alternatywnych. Baza danych dRofus pozwala zebrać i usystematyzować oczekiwane dane i parametry inwestycji nawet podczas pracy nad najbardziej złożonymi projektami, jak szpitale, lotniska, centra uniwersyteckie itp. Dzięki bezpośredniemu połączeniu dRofus z ARCHICADem projektanci mogą na bieżąco kontrolować zgodność nich koncepcji z wymogami klienta. Również inwestorzy mogą obserwować proces projektowania bez konieczności korzystania z programu ARCHICAD. 

ARCHICAD 23 jest kompatybilny z formatem plików DGN v8, wpieranym natywnie przez aplikację Bentley MicroStation. Zdarza się, że architekci otrzymują pliki DGN od inżynierów, geodetów lub z zasobów lokalnych urzędów. Pliki te zawierają informacje o terenach otaczającym place budów, o infrastrukturze drogowej i o mediach. Czasem również modele 3D są udostępniane w tym właśnie formacie. ARCHICAD 23 pozwala korzystać z tych zasobów bez tracenia czasu na ich konwersję.
ARCHICAD 23 jest w pełni zgodny ze standardem IFC4 Reference View, a także otrzymał oficjalny certyfikat organizacji buildingSMART w zakresie IFC4 Reference View Export.


WIZUALIZACJA: Fotorealistyczne rendery z TWINMOTION

Tworzenie fotorealistycznych renderingów w czasie rzeczywistym jest teraz niezwykle łatwe dzięki najnowocześniejszemu rozwiązaniu do wizualizacji — aplikacji Twinmotion 2019 opartej na znanym silniku renderującym Unreal Engine. Synchronizacja w czasie rzeczywistym umożliwia architektom edycję modelu i podejmowanie decyzji projektowych na bieżąco. Posiadacze programu ARCHICAD 23 uprawnieni są do otrzymania darmowej wersji Twinmotion.

Posiadacze programu ARCHICAD 23 uprawnieni są do otrzymania darmowej, kolejnej wersji Twinmotion.

WYDAJNOŚĆ: Krótszy czas reakcji

ARCHICAD 23 oferuje błyskawiczny czas reakcji na każde z możliwych poleceń użytkownika oraz zapewnia pełną płynność pracy nawet podczas projektowania najbardziej złożonych obiektów i inwestycji.

Szybsze otwieranie projektów, mniejszy rozmiar plików, szybszy import i eksport w formacie IFC oraz natychmiastowe przełączanie między zakładkami to tylko niektóre z zalet zoptymalizowanych operacji korzystających z wielowątkowej architektury najnowocześniejszych procesorów. Czas przebudowy widoków modeli został skrócony, ponieważ ARCHICAD odbudowuje tylko zmieniane elementy, a nie całą zawartość okien. 

W nowym oknie startowym wyświetlają się ostatnio otwierane projekty. Wystarczy jedno kliknięcie, aby otworzyć klika z nich na raz. Rozpocznij pracę natychmiast! Wszystkie powiadomienia znajdziesz później w nowym Centrum akcji. Korzystaj z nowych podglądów zakładek, które ułatwią szybkie odnalezienie właściwych widoków projektów. 


ARCHICAD 23 - wymagania

Wymagania systemowe:

Systemy operacyjne:

Windows 10
macOS 14 Mojave
macOS 10.13 High Sierra

Systemy operacyjne NIE WSPIERANE:

Windows 8.1
Windows 8
Windows 7
Windows Vista
macOS 10.12 Sierra
Mac OS X 10.11 El Capitan

Wymagania sprzętowe:

Sprzęt zalecany:

Procesor: 64-bitowy z przynajmniej 4 rdzeniami
RAM: zalecane 16GB, dla skomplikowanych modeli wymagane jest minimum 32 GB RAM
Pamięć dyskowa: zalecana instalacja na dyskach SSD, 5 GB wolnej pamięci dyskowej do instalacji, przynajmniej 10 GB do pracy nad jednym aktywnym projektem.
Karty graficzne: zgodne z OpenGL 4.0 z pamięcią na karcie przynajmniej 2GB
Lista zgodności kart: http://www.graphisoft.com/videocards
Monitor: rozdzielczość minimum 1440 x 900.

Sprzęt wymagany jako minimum:

Procesor: 64-bitowy z 2 rdzeniami
RAM: 8 GB
Pamięć dyskowa: 5 GB lub więcej dla instalacji
Karta graficzna: zgodna z OpenGL 3.3
Ekran: rozdzielczość minimum of 1440 x 900