Authorized Reseller | Premium Service Provider | Solution Expert Education

Star(T) Edition 2017

Zbudowany na technologii pełnej wersji ARCHICAD 20, wersja Star(T) Edition 2017 doskonale wpisuje się w potrzeby mniejszych biur projektowych i pracowni indywidualnych. Zestaw cech programu zawiera wszystkie niezbędne narzędzia do stworzenia modelu budynku w standardzie BIM łącznie z planami, przekrojami, detalami architektonicznymi i widokami 3D. Najnowsza wersja została znacznie udoskonalona pod kątem szybkości i płynności pracy, wydajności oraz jakości generowanej dokumentacji.

Nowe narzędzia ARCHICADA Star(T) Edition

Świeże spojrzenie na BIM

Świeże spojrzenie na BIM

ARCHICAD STAR(T) Edition 2017 oferuje nowy, całkowicie przeprojektowany interfejs użytkownika, maksymalizujący obszar pracy. Zaprojektowane na nowo ikony są czytelne na ekranie w każdej, nawet najwyższe rozdzielczości. Możliwość operowania zakładkami pozwala na szybszą nawigację pomiędzy różnymi widokami projektu.

W skrócie:

  • nowy, czysty i świeży interfejs użytkownika, dostosowany do najnowszych wersji systemów operacyjnych
  • większy, lepiej zorganizowany obszar roboczy z najczęściej używanymi narzędziami pod ręką. Wyeliminowanie zbędnych elementów graficznych zaowocowało lepszą koncentracją na projektowanym obiekcie.

Graficzna reprezentacja ustawień

Graficzna reprezentacja ustawień

Nowa paleta narzędzi Ulubione przyspiesza codzienny przepływ prac zachowując przy tym wszystkie ustawienia. Automatycznie generowane podglądy 2D i 3D dostępne są dla każdego narzędzia.

W skrócie:

  • Nowa paleta Ulubione pozwala zarządzającemu projektem na ustawienie jednolitych szablonów w biurze oraz przyspiesza codzienną pracę projektantów.
  • Zestaw Ulubione może być zorganizowany za pomocą hierarchicznej struktury katalogów na zasadzie „przeciągnij i upuść“, szybsze jest ich wybieranie i dodawanie.
  • Ustawienia Ulubione, zarówno te indywidualne jak i zorganizowane w katalogach, mogą być eksportowane i importowane w różnych formatach w celu łatwej wymiany pomiędzy wieloma projektami i zachowaniem takiego samego standardu pracy biura.

Wizualizacja BIM

Wizualizacja BIM

ARCHICAD STAR(T) EDITION 2017 pozwala na wykonywanie lepszych wizualizacji poprzez udostępnienie możliwości generowania modelu BIMx i perspektyw dwuzbiegowych.

W skrócie:

  • Modele w formacie BIMx mogą być teraz tworzone w środowisku programu, pozwalając tym samym na interaktywną prezentację obiektu w formatach 2D i 3D na urządzeniach mobilnych.
  • W podglądzie 3D modelu użytkownicy mogą teraz przełączać się na widoki 2D zachowując jednocześnie wyjściowy kąt widzenia. Dzięki temu wszystkie krawędzie pionowe w widoku 3D pozostają pionowe.

Wydajność BIM

Wydajność BIM

STAR(T) EDITION 2017 zawiera wiele udoskonaleń wydajności w różnych obszarach pracy programu. Pozwala to na płynniejszą pracę oraz na lepszą ogólną szybszą komunikację z programem.

  • Program pozwala na tworzenie większych i bardziej skomplikowanych modeli i struktur bibliotecznych. Dodatkowo wbudowana biblioteka jest teraz wyłączona w system osobnych plików, dzięki czemu unika się, przy dużych i skomplikowanych strukturach bibliotecznych, pewnych niezgodności elementów.
  • Przetwarzanie w tle sprawdza w tej chwili status zewnętrznych rysunków (PDF, DWG, obrazki). Owocuje to nie tylko szybszą odpowiedzią na temat ich statusu ale też redukuje czas oczekiwania na odpowiedź programu. Status ten jest nieustannie aktualizowany w tle.

Porównanie funkcjonalności programów ARCHICAD i Star(T) Edition 2017 (zobacz PDF).


Systemy operacyjne zalecane dla STAR(T) Edition 2017:

Windows 10 (wersja 64-bitowa)
Windows 8.1 (wersja 64-bitowa)
macOS 10.12 Sierra
OS X 10.11 El Capitan


Systemy zgodne jednak nie testowane w pełnym zakresie:

Windows 8 (wersja 64-bitowa)
Windows 7 (wersja 64-bitowa)
OS X 10.10 Yosemite
OS X 10.9 Mavericks


Systemy niezgodne - (STAR(T) Edition 2017 nie powinien być instalowany:

Windows Vista lub starsze
Mac OS X 10.8 Mountain Lion lub starszy


Sprzęt do pracy w środowisku STAR(T) Edition 2017 - zalecany:

Procesor: 64-bitowy, minimum 2 rdzenie
RAM: rekomendowane 8 GB lub więcej, dla skomplikowanych modeli wymagane jest 16 GB lub więcej.
Pamięć dyskowa: wymagane jest 5 GB wolnej przestrzeni dyskowej do instalacji programu, 10 GB lub więcej jest niezbędne dla każdego otwartego projektu
Karta graficzna: dedykowana karta graficzna zgodna z OpenGL 2.0, z pamięcią 1024 MB lub więcej jest wymagana, aby program mógł w pełni wykorzystać możliwości przyspieszenia operacji. Pełną listę rekomendowanych kart graficznych dla ARCHICADa można znaleźć pod adresem: http://www.graphisoft.com/videocards
Monitor: rekomendowana rozdzielczość 1440 x 900 lub wyższa


Konfiguracja minimalna:

Procesor: dwurdzeniowy, 64-bitowy
RAM: 4 GB
Pamięć dyskowa: 5 GB wolnej przestrzeni dyskowej do instalacji programu
Karta graficzna: zgodna z OpenGL 2.0
Monitor: rozdzielczość 1024 x 768


Inne oprogramowanie:

Wymagana jest aktualna wersja programu Java 8. Więcej informacji: http://www.graphisoft.com/Java

Uwaga: instalator programu STAR(T) Edition 2017 zainstaluje wersję Java 8 jeśli stwierdzi, że jest ona nieobecna.


Opcjonalne wyposażenie sprzętowe:

Wszystkie popularne na rynku plotery i skanery współpracują ze STAR(T) Edition 2017

Aby uruchomić program, wymagany jest klucz licencyjny CodeMeter (dostarczany wraz z programem)